4 اشتباه در طراحی دکوراسیون حمام و دستشویی

4 اشتباه در طراحی دکوراسیون حمام و دستشویی
4 اشتباه در طراحی دکوراسیون حمام و دستشویی

خیلی از افراد انقدر درگیر دکوراسیون پذیرایی و اتاق خواب خود می شوند که دیگر یادی هم از دکوراسیون حمام و دستشویی نمی کنند. برخی از افراد که بطور کل حمام و دستشویی را نادیده می گیرند و این طرز فکر را دارند این دوجا نیاز به دکور زیبایی ندارد. ما در این مقاله به افرادی که این طرز فکر را دارند می گوییم شما سخت در اشتباه هستید. همانطور که دکوراسیون پذیرایی، اتاق خواب و آشپزخانه مهم است دکوراسیون حمام و دستشویی هم مهم است.

بیشتر بخوانید : سرویس خواب در مشهد

اشتباهات راجب حمام و دستشویی

بسیاری از افراد که می خواهند خانه ای را باسازی و یا آماده کنند به این دومکان توجه خاصی ندارند و تمام موارد را دقیق انجام نمی دهند. با کوچیکترین اشتباه در ساخت حمام و دستشویی ممکن است در دردسرهای بزرگی بیوفتید و باعث شود شما تعمیرات اساسی انجام دهید.در ادامه به چند مورد از این اشتباهات پی میبریم.

کاشی های لغزنده

به علت استفاده بیش از حد آب در حمام ها و دستشویی خیلی از مواقع ممکن است احتمال رطوبت و نم زدگی در خانه به وجود آید.همانطور که می دانید وجود رطوبت باعث می شود بوی نامطبوعی کل فضای خانه را احاطه کند و بدتر از آن باعث خواهد شد به مرور زمان دیوار خرده خرده فرو بریزد و بسیار خطرناک است.وجود کاشی های لغزنده باعث می شود آب به زیر کاشی ها نفوذ کرده و نم زدگی را به وجو آورد.

بیشتر بخوانید : از کجا میز تحریر تاشو بخرم؟

محل نامناسب توالت

در انتخاب قرارگیری توالت دقت کنید.خیلی از خانه ها که وارد می شوید درب دستشویی رو به روی فضای پذیرایی است و توالت آن هم در همان روبه رو قرار دارد و اصلا فضای جالبی نخواهد داشت.پس بهترین گزینه قراردادن دستشویی در فاصله دورتر از پذیرایی است.ویا توالت را طوری قرار دهید که رو در رو پذیرایی و یا اتاق خواب قرار نگیرد.

بیشتر بخوانید : سرویس خواب چستر چیست؟

تزئین بیش از حد

خیلی از افراد حمام و دستشویی را با فضاهای پر زرق و برق اشتباه گرفته اند.تزئین حمام و دستشویی مهم و زیباست ولی استفاده بیش از حد از آویزها گل و گیاه و وسایلات دکوری اصلا مجاز برای دکور حمام و دستشویی نیست. بهترین گزینه برای دکوراسیون حمام و دستشویی انتخاب یک کاشی بسیار شیک و ساده است. و بعد از آن استفاده از یک سرویس حمام و دستشویی ساده است بهترین گزینه انتخاب رنگ وسایلات با کاشی هاست.

استفاده مواد نامناسب

سعی کنید برای آماده سازی حمام و دستشویی از مواد بسیار مرغوب استفاده کنید.در همان ابتدا سعی کنید از بهترین مواد خرید کنید و بابت آن هم پول خوبی بدهید تا در آینده با مشکلات سخت تر و هزینه بر تری مواجه نشوید. کاشی های سرامیکی و چینی برای حمام فوق العاده اند. دقت کنید که چسب کاشی ضد آب باشد، در غیر این صورت شل شده و باعث ترک خوردن کاشی ها می شود.

بیشتر بخوانید : تشک خوشخواب در مشهد

جمع بندی

اگر به نکاتی که در بالای مقاله به آن اشاره کردیم توجه کنید دیگر جای نگرانی نخواهید و تا چندین سال شما را بی نیاز از هرگونه تعمیرکار و یا بازسازی می کند.پس بهتر است نگران هزینه های اولیه آن نباشید اگر بخواهید صرفه جویی کنید بعدها ممکن است هزینه های سرسام آوری را برای شما داشته باشد.