مرکز فروش کتابخانه چوبی در تهران

JB018

کتابخانه ها علاوه بر کاربرد اصلی خود، بخشی از دکوراسیون منزل شما هم محسوب می شوند. پس انتخاب یک کتابخانه خوب برای نگه داری کتاب ها و هر چه زیبا تر شدن منزل بسیار مهم می باشد. با کمی خلاقیت می توانید از تمام زاویه ها و گوشه  و کنار های منزل خود برای داشتن یک کتابخانه مدرن خانگی استفاده نمایید.

هماهنگی رنگ کتابخانه با سایر وسایل منزل و هارمونی رنگی که برای فضا بکار برده شده است، دکوراسیون شما را بسیار شیک و خاص میکند. در نهایت کتابخانه رویایی خود را در محلی قرار دهید که جای کافی برای نشستن و تردد وجود داشته باشد.

انواع مدلهای کتابخانه :

مدل استاندارد :

منظم بودن از ویژگی های  بارز این  مدل است. این کتابخانه ها دارای قفسه های یک اندازه و یک شکل هستند.

JB001

مدل تکیه گاهی :

این مدل کتابخانه ها را به دیوار تکیه می دهند و گاها بصورت پلکانی هستند و رو به بالا اندازه قفسه ها کم می شود.

مدل داربستی :

در این مدل قفسه ها از هر طرف به اهرم هایی که به شکل نردبان هستند متصل می شوند.

JB002

مدل های توکار :

در مدل های توکار طرح و مدل و جای  کتابخانه از قبل مشخص می شود. و همانطور که از نامشان پیداست این مدل کتابخانه ها در دیوار تعبیه می شوند.

ویژگی های مهم کتابخانه ها :

ارتفاع :

کتابخانه ها می توانند تمام دیوار را بپوشانند و در واقع ارتفاع زیادی داشته باشند که خب در این شرایط قیمت بالاتری هم خواهند داشت.

اما اگر فضای زیادی به لحاظ ارتفاع در اختیار ندارید، می توانید این محصول را با ارتفاع کمتری که معمولا بین 90 تا 240 سانتی متر است خریداری نمایید.

پهنا :

بدون شک این ویژگی با طول کتابخانه در ارتباط است. کتابخانه با ارتفاع بیشتر، امکان داشتن قفسه هایی با عرض کم، اما کاملا یک اندازه را ما می دهد. اما از طرفی هر چه ارتفاع کم تر باشد و عرض بیشتر، کتابخانه ما ظاهر زیبا تری خواهد داشت.

JB004

عمق :

اینکه عمق کتابخانه شما چقدر باشد بستگی به این دارد که چه وسایلی را غیر از کتاب ها می خواهید در این فضا قرار دهید. اما عموماً  کتابخانه ها دارای عمق 30 سانتی متری هستند که باز این اندازه در مدل های دیواری و پلکانی ها کمتر است.

فضای مورد نیاز :

بهتر است قبل از خرید فضای مورد نظر خود را اندازه بگیرید و به طور تقریبی تعداد کتاب های خود را بدانید تا کتابخانه ای با تعداد قفسه های کافی تهیه کنید.

در صورت علاقه به قرار دادن  وسایل تزیینی و گلدان و قاب عکس در این فضا بهتر است از قبل جایی برای آنها در نظر بگیرید. هر چند امروزه کتابخانه ها با قفسه های قابل تغییر و تنظیم شدن، انتخاب را برای شما عزیزان بسیار راحت کردند.

جنس :

یکی از مهم ترین ویژگی های هر کتابخانه ای جنس آن می باشد. زیرا مدام به تعداد کتب افزوده می شود یا حتی ممکن است بعضی از افراد مستاجر باشند و مدام در حال جابه جایی، پس محکم بودن این وسیله برایشان بسیار با اهمیت است.

JB015

بهترین جنس برای کتابخانه ها چوب است که علاوه برای زیبایی و هماهنگی خوبی که می تواند با سایر وسایل منزل داشته باشد، استحکام مورد انتظار ما را هم دارد. اما خب با توجه به سلیقه بودجه خود می توانید کتابخانه های فلزی یا حتی ام دی اف هم تهیه نمایید.

در مجموعه کالای خواب هیلدا می توانید انواع مدل کتابخانه های فانتزی چوبی و مدرن را با بهترین متریال و در بهترین رنگ ها تهیه نمایید.