طراحی دکوراسیون پذیرایی با استفاده از کاناپه

کاناپه راحتی خاکستری
کاناپه راحتی خاکستری

اسم کاناپه زیاد به گوشمان خورده است و خیلی از افراد بیشتر وقتشان را بر روی کاناپه استراحت می کنند، به علت آن که از کاناپه به عنوان تخت استفاده می کنند و بر روی آن می خوابند و به تماشای تلویزیون می پردازند.

قبل از هر چیز بهتر است بدانیم کاناپه چیست؟ کاناپه (Canapé) در واقع یک مبل است که با شکلی متفاوت ساخته و طراحی‌ شده است. کاناپه برخلاف مبل برای نشستن تعدادی بیشتر از یک نفر ساخته شده و عموماً یک کاناپه ظرفیت سه نفر را دارد و برخی دیگر تا چهار نفر را نیز ساپورت می‌کنند. البته ممکن است برخی از کاناپه‌ها نیز دو نفره طراحی شده باشند که اصطلاح به آن‌ها مبل لاوست گفته می‌شود.

بیشتر بخوانید : سرویس خواب در مشهد

جنس کاناپه از چیست؟

کاناپه ها در انواع و اقسام متریال ساخته شده است. شما می‌توانید کاناپه چرمی، مخملی و پارچه‌ای با هر تناژ رنگی که به آن علاقه‌مند هستید خریداری کرده و مورد استفاده قرار بدهید.

بیشتر بخوانید : از کجا میز تحریر تاشو بخرم؟

متریال اصلی کاناپه چیست؟

کاناپه ها در انواع متریال ساخته شده و به بازار روانه می شود. برخی از آن‌ها از الیاف بیشتر و برخی دیگر از چوب و آهن بیشتری برای طراحی کمک می‌گیرند و شکل ظاهری آن‌ها بسیار متفاوت است. یک سری از کاناپه‌ها تماما با پارچه پوشانده می‌شوند که این نوع کاناپه‌ها برای اتاق نشیمن گزینه مناسبی به شمار می‌روند. یکی از زیباترین و البته ساختارشکنانه‌ترین نوع کاناپه‌ها، که شاید هم در دسته مبل‌ها قرار گیرد، نیز مبل های شزلون هستند که در طول تاریخ کاربری‌‌‌‌‌های متفاوتی داشته و از طرفی نیز دچار تغییرات فراوانی شده است.

بیشتر بخوانید: چیدمان منزل به سبک فصل پاییز

زیباسازی پذیرایی با کاناپه:

امروزه همه افراد به دکوراسیون منزلشان بسیار اهمیت می دهند و می خواهند دکور منزلشان زبانزد همه شود. برای اینکه یک پذیرایی شیک و منحصر به فرد داشته باشید، بهترین گزینه خرید کاناپه است. شما می توانید یک کاناپه بسیار زیبا خرید کنید با رنگ متفاوت که به دکوراسیون منزلتان روح و رنگ خاصی بدهید.

nathan oakley ueJ2oJeEK U unsplash 1

کاناپه پارچه ای

نکاتی بسیار مهم که قبل از خرید کاناپه باید به آن ها توجه شود:

بیشتر دقت کنید که شما باید قبل از خرید، هدف خود را از انتخاب مشخص کنید. شاید تمایل داشته باشید اتاق پذیرایی خود را دیزاین کنید. پس بهتر است از کاناپه‌ای استفاده کنید که زیبایی ظاهری خوبی داشته باشد. در صورتی‌ که قصد شما از خرید کاناپه راحتی در اتاق نشیمن است باید اندازه و ارتفاع آن در مرتبه اول مد نظر قرار بگیرد و در صورتی که قصد استفاده از آن در اتاق خواب را دارید، بایستی به ویژگی‌‌‌‌‌های دیگر آن توجه داشته باشید.

چیدمان فضای داخلی منزل شما با یک یا چند کاناپه امری سلیقه‌ای و دلخواه است و می‌توان گفت در این رابطه محدودیت زیادی وجود ندارد. در مطالب آتی در رابطه با خرید کاناپه نیز نکاتی را بیان خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: 5 ایده دکور دیوار