خرید سیسمونی نوزاد

100342 Buying Childrens Toys 44

یکی از رسم های بسیار قدیمی ایرانی ها که از قدیم تا به امروز انجام شده است دادن سیسمونی از طرف خانواده دختر به پسر است. خرید لوازم سیسمونی کار بسیار سخت و درعین حال جذاب است. به این علت که نوزاد تا چند ماه اول مشخص نخواهد شد که دختر است یا پسر به همین دلیل خرید لوازم سیسمونی را بعد از نتیجه نهایی سونوگرافی باید انجام داد. با ما در این مقاله همراه باشید تا در رابطه با اصول چیدمان اتاق نوزاد دختر بیشتر صحبت کنیم … .

چیدمان وسایل سیسمونی

بعد از اعلام نتیجه دختر یا پسر بودن نوبت می رسد به خرید لوازم سسیمونی و چیدمان اتاق نوزاد. یکی از مهمترین بخش های هر سیسمونی انتخاب تم و رنگ آن است. برای خرید سیسمونی برای نوزاد دختر بهتر است از تم های فانتزی و رنگ های روشن و پاستیلی استفاده کنید.

سیسمونی نوزاد دختر
سرویس خواب مدل النا (روی تصویر کلیک کنید)

سرویس خواب نوزاد

برای خرید سرویس خواب نوزاد که شامل تخت، دراور، پاتختی، کمد و … می شود؛ بهتر است از سرویس خواب نوزادان استفاده نکنید. به علت اینکه سرویس خواب نوزاد برای همان یک سال اول نوزاد مورد استفاده قرار می گیرد و آن نوزاد از نظر وزن و جثه بزرگتر می شود و دیگر آن سرویس خواب مورد استفاده قرار نمیگیرد. پس بهتر است برای خرید سرویس خواب سعی کنید از سرویس خواب کودکان استفاده کنید که تخت و کمدهای بزرگتری دارد و کودک تا چندین سال بتواند به راحتی از آن سرویس خواب استفاده کند.

رنگ وسایل سیسمونی

برای خرید لوازم سیسمونی برای دختر بهترین رنگ، رنگ سفید است. به علت آن که رنگ سفید رنگی بسیار زیبا و پرطرفدار است. سعی کنید از رنگ سفید در سیسمونی نوزاد بیشتر استفاده کنید، به علت اینکه رنگ سفید باعث آرامش کودک و مادر می شود و کودک می تواند خواب راحت تری داشته باشد و حتی این رنگ می تواند فضای اتاق خواب را بزرگتر از آن چیزی که فکر می کنید به شما جلوه دهد.

خرید لباس نوزاد

یکی از مهمترین مسئله ها برای خرید سیسمونی این است که کودک شما در چه فصلی به دنیا می آید؟ اگر در فصل بهار به دنیا می آید سعی کنید از لباس های نخی و راحت و خنک بیشتر خرید کنید. ولی اگر در فصل زمستان به دنیا می آید بهتر است از لباس های گرم و تو کرک دار استفاده کنید و نکته بعدی این است چون نوزاد دائم در حال رشد است بهتر است در خرید لباس دقت کنید. طوری لباس بخرید که نوزاد بتواند 3 الی 4 ماه از آن لباس استفاده کند، یعنی سعی کنید 1 الی 2 سایز بزرگتر لباس ها را تهیه کنید.

سیسمونی نوزاد دختر
سرویس خواب مدل هانا (روی تصویر کلیک کنید)

چیدمان وسایل کمد

در چیدمان وسایل کمد بهتر است از هر رنگی یک مدل داخل کمد قرار بدهید و اگر بجز رگال، کمد شما دارای قفسه هم بود بهتر است از وسایل تزئینی، سرویس های غذایی هم برای ترئین استفاده کنید.

تزئین روی تخت نوزاد

برای زیبایی وراحتی تخت نوزاد در وهله اول باید یک تشک مرغوب و راحت خرید کنید. همینطور که در جریان هستید کودکان روزبه روز درحال رشد و بدنشان درحال شکل گیری است. پس بهتر است تشکی خریداری کنید که از همه لحاظ مرغوبیت بالایی داشته باشد تا کمترین فشار را به ستون فقرات کودک وارد کند. مرحله بعدی خرید یک روتختی زیبا و فانتزی است بعضی از والدین بدنبال روتختی ای با طرح های کودکانه هستند و برخی به دنبال شکیل بودن هستند. پس بنا به سلیقه خودتان روتختی زیبایی خریداری کنید و سعی کنید با خرید کوسن های نگین دار و خز دار روی تخت کودکتان را زیباتر کنید.

تزئین اتاق کودک

برای تزئین اتاق کودک سعی کنید در ابتدا برای اسباب بازی هایی که تهیه کردید قفسه و یا کتابخانه تهیه کنید تا از شلوغی اتاق جلوگیری کند. اگر اهل وسایل دکوری و اکسسوری های جذاب هستید با خرید شلف های دیواری می توانید کلی ایده های جالب برای اتاق کودک انجام دهید.

یکی از ایده های جالبی که می توانید در اتاق کودک پیاده کنید این است که با خرید استخر توپ و کلی توپ های رنگی در کنار اتاق کودک می توانید کار فانتزی و زیبایی در اتاق فرزندتان انجام دهید.

جمع بندی

همه والدین به دنبال زیبایی و راحتی اتاق فرزندشان هستند، پس همیشه در خریدهایتان دقت لازم را به خرج دهید؛ مخصوصا در خرید سرویس چوبی به علت اینکه نوزاد تا زمان بزرگ شدنش با آن ها سروکار دارد. پس باید در زمان ساخت از بهترین جنس و باکیفیت ترین چوب استفاده شده باشد. فروشگاه هیلداچوب یکی از بهترین فروشگاه های عرضه لوازم چوبی در مشهد است که با استفاده از بهترین نوع چوب و با ضمانت کالا در خدمت مشتریان عزیز است پس تا دیر نشده یک سر به سایتشون بزن.