جدیدترین رنگ سرویس خواب

SM061 OTIS 1

قبل از هر چیزی باید در نظر داشته باشید که سرویس خواب های موجود در بازار در انواع مدل ها و رنگ ها هستند. شما عزیزان ممکن است سرویس خواب را برای نوزاد یا نوجوان خود یا حتی برای جهزیتان تهیه کنید. پس با ما همراه باشید تا در ادامه این مطلب با ویژگی رنگ ها و ترکیب های مناسب با آنها بیشتر آشنا شوید.

SM003 RAMAN

به طور کلی رنگ ها به سه دسته کلی سرد، گرم و خنثی تقسیم می شوند:

رنگ های سرد مثل : آبی، سبز و…

رنگ های گرم مثل : نارنجی، قرمز، زرد و …

رنگ های خنثی مثل : مشکی، سفید و …

رنگ های مختلف روی خلق و خو و احساسات ما تاثیر می گذارند. اینکه چه رنگی را و حتی در کجا اتاق و منزل خود استفاده کنیم یکی از مهم ترین موارد در دکوراسیون داخلی محسوب می شود.

SM004 ZINO

به طور کلی رنگ های گرم باعث ایجاد حس گرما و حرارت و بالا رفتن فشار خون و تنفس می شوند و رنگ های سرد احساس آرامش و خونسردی و حتی سرما را به شما منتقل می کنند.

اما در نهایت  این شما هستید که با توجه به سلیقه و علایق خود باید رنگ سرویس خواب دلخواهتان را انتخاب کنید و یا حتی از ترکیب رنگ های پیشنهادی استفاده کنید .

SM005 RAYAN

ویژگی رنگ ها و ارتباط آنها با بدن انسان:

هر رنگی معنای خودش را دارد و بیان کننده احساسات ما می باشند. پس بهتر است قبل از انتخاب رنگ بندی اتاق خود بیشتر با ویژگی ها و خاصیت آنها آشنا شوید. از نظر روان شناسی با استفاده از چرخه ی رنگ ها و ترکیب کردن آنها با یکدیگر به افکار و ایده های ذهن خود نزدیکتر می شوید.

SM006 AVISA

سبز:

یکی از بهترین و آرامش بخش ترین رنگ ها برای اتاق خواب رنگ سبز است. این رنگ نشان دهنده ی آسایش، تعادل و آرامش اعصاب می باشد. ترکیب رنگ سبز با نقره ای، بنفش، زرد و حتی زرشکی بسیار زیبا و مورد پسند اکثر زوج های جوان می باشد.

SM007 VIDA

 قهوه ای:

رنگ قهوه ای همیشه پر طرفدار بوده و هست  و هیچوقت از مد نمی افتد. این رنگ گرم که نشان دهنده ی خونسردی، اطمینان و پایداری می باشد می تواند با تلفیق شدن با رنگ هایی همچون سفید، زرد و یا صورتی کثیف فضایی خیره کننده را در اتاق شما ایجاد کند.

زرد:

این رنگ نشان دهنده ی ارتباط و توجه است. برای بعضی از افراد یادآور روشنای و روز است. این رنگ ملایم و مثبت برای اتاق نوجوانان پیشنهاد  مناسبی است اما بهتر از آن به تنهایی استفاده نکنید زیرا باعث ایجاد رفتارهای تند و بد خلقی می شود پس بهتر است آن را با رنگهای دیگری تلفیق کنید.

ازنظر روان شناسان کودکانی که رنگ زرد بیشتری در اتاق آنها استفاده شده، بیشتر غمگین می شوند و احساس ناراحتی می کنند.

آبی پر از آرامش:

رنگ آبی یکی از همان رنگ هایی می باشد که تلفیق آن با رنگ زرد یک فضای ایده آل را برای شما بوجود می آورد. همچنین ترکیب این رنگ با رنگ هایی همچون سبز و صورتی نیز محیطی آرام و دل چسب را ایجاد میکند. این ترکیب ها احساس مسئولیت و وفاداری را افزایش می دهند. با رنگ سرویس خواب آبی تاثیرات مثبتی  مثل کاهش فشار خون و افزایش خواب خود را تجربه کنید.

مشکی:

قاطعیت و برجسته بودن از ویژگی های رنگ مشکی است. این رنگ را به راحتی می توانید با رنگهایی همچون سفید، مسی، نقره ای و طلایی تلفیق کنید. ترکیب رنگ سفید مشکی یک ترکیب فوق العاده جذاب است که فضای اتاق شما را بزرگتر نشان می دهد.

SM009 SANA 1

قرمز پر هیجان:

عشق، علاقه و شجاعت از جمله ویژگی های این رنگ هستند.

اما رنگ قرمز انتخاب مناسبی برای سرویس خواب نیست، زیرا این رنگ پر از هیجان علاوه بر اینکه باعث ایجاد حس پرخاشگری و افزایش فشار خون و تعداد تنفس ها می شود، خواب و آرامش شما را کاهش می دهد.

بنفش:

رنگ بنفش را در دکوراسیون های  داخلی  بیشتر به صورت کم حال یا یاسی  استفاده می کنند. این رنگ خاص، بیشتر مورد پسند دخترهاست  و باعث باشکوه شدن اتاق شما عزیزان می شود.

از دیگر ویژگی های این رنگ زیبا، کم شدن فشار خون و ترشح غدد می شود.

همچنین ترکیب رنگ بنفش با زرد فوق العاده جذاب است و به دکوراسیون اتاق جلوه ی خاصی می بخشد.

صورتی ملایم:

معمولا از این رنگ برای اتاق دخترها تا سنین نوجوانی می توان استفاده کرد. این رنگ ملایم آرامش خاصی را به فضای اتاق خواب شما می بخشد.

مناسب ترین رنگ برای سرویس خواب عروس :

همانطور که می دانید سرویس چوب عروس  شامل  مواردی همچون یک تخت دونفره، دوعدد پاتختی، یک آینه و دراور و میز آرایش می باشد. پس انتخاب مدل و رنگ  همه ی موارد سرویس خواب در دکوراسیون  اتاق بسیار موثر می باشد.

بیشتر زوج ها در سالهای اولیه زندگی خود مستاجر هستند، پس بهترین رنگ برای آنها سفید است . زیرا:

1-رنگ سفید را خیلی راحت می توانند با ترکیب رنگ های دیگر ست  کنند.

2-رنگ سفید باعث بزرگ تر دیده شدن نمای اتاق خواب می شود.

3-این رنگ باعث ایجاد فضایی آرام در اتاق خواب شما زوج های عزیز می شود.

SM018 SOMA 2

حرف آخر:

از دید روان شناسان مناسب ترین رنگ برای سرویس خواب سبز می باشد و رنگهایی همچون آبی، سفید و بنفش بعد از آن می توانند گزینه های خوبی باشند.

با انتخاب این طیف از رنگ ها احساس آرامش و شادابی بیشتری می کنید و کمتر دچار استرس می شوید.

از طرفی رنگهایی همچون قرمز، زرد و نارنجی باعث افزایش فشار خون، خشونت و باعث ایجاد نا آرامی و کم شدن خواب می شوند.