تزئین اتاق خواب عروس

تزئین اتاق خواب عروس
تزئین اتاق خواب عروس

اتاق خواب عروس از جمله کارهای خیلی زیبا و دل نشین که طرفدارهای خیلی زیادی داره و اغلب خانم ها دوست دارند اونو یاد بگیرند و اتاق خوابشان را به زیباترین صورت ممکن بچینند.

و همه افرادی که به دیدن منزل و اتاق خواب آن ها می روند از زیبایی و سلیقه آن ها تعریف و تمجید کنند.

اتاق خواب عروس

 به دکوراسیون خانه عروس باید توجه ویژه ای شود و هر اتاق براساس دکوراسیون و کاربرد چیده شود. این را بدانید مهمترین بخش هر خانه ای اتاقی است که در آن به استراحت و خواب می پردازید. پس بهتر است قبل از هرچیز تمام تمرکزتان را روی اتاق خواب خود بگذارید.

از جزئیات اتاق خواب گرفته تا وسایل های بزرگتر همه و همه را باید مورد توجه قرار داد.

مهمترین بخش هر اتاق خوابی سرویس خواب آن اتاق است. به این موضوع توجه کنید که از چه نوع تختی می خواهید استفاده کنید. سعی کنید اولین گزینه وزن و ابعاد خود را در نظر بگیرید. ولی بطور معمول یک تخت معمولی 160 سانتی متر است.

خرید تشک

مرحله بعدی تشک آن تخت است که کمک شایانی به خواب و آسایش شما دارد. پس باید در انتخاب و خرید تشک توجه ویژه ای داشته باشید. تشک تخت باید راحت باشد در غیر این صورت خواب شبانه تبدیل به عذاب می شود. تشک خیلی نرم یا خیلی سفت خواب راحت را از بین می برد. تشک های به اصطلاح خوشخواب یا فنری به دو دوسته فنر متصل و فنر منفصل تقسیم می شوند. تشک های فنر منفصل مزایای بیشتری دارند. از جمله اینکه موقع تکان خوردن همسرتان، تشک زیر شما هم بالا و پایین نمی شود.

هرکدام از فنرهای این نوع تشک داخل پاکتی قرار گرفته اند و ارتعاش را به فنر بعدی منتقل نمی کنند. همچنین تشک های مموری فوم بیشترین حمایت را از بدن دارند و به فرم بدن درمی آیند و سبب می شوند فشار متعادلی به بخش های مختلف بدن شما وارد شود. فوم سرد نیز بهترین نوع فوم است، به دلیل فرآیند تولیدش حالت ارتجاعی و دوام بیشتری دارد. اگر به دنبال یک تشک مرغوب و بادوام با قیمت بسیار مناسب می گردید پیشنهاد ما به شما سرویس چوب هیلدا است.

تزئین اتاق خواب عروس
سرویس خواب مدل سلین – (روی تصویر کلیک کنید)

دکوراسیون داخلی اتاق

برای انتخاب نوع تخت، رنگ و حتی جنس پرده و روتختی باید سبک دکوراسیون اتاق خواب عروس را انتخاب کنید.

اگر یادتان باشد در زمان کودکی بیشتر افراد از برنامه های تلوزیونی شاهزاده با اسب سفید یا سیندرلا خوشمان می آمد. دوست داشتیم یک روزی مانند آن ها زندگی کنیم! خب حالا هم دیر نشده است، وقتش هست شماهم اتاق خواب رویاییتان را داشته باشید.

بهتر است بدانید الان زمان تور و گل و سرویس خواب های قهوه ای ساده گذشته است. شما بهتر است به دنبال سرویس خواب های شیک و ساده بگردید.

حین خرید روتختی، در درجه اول، جهیزیه عروس و سپس راحتی و سپس زیبایی را درنظر بگیرید.

همچنین عده ای به نوع خاصی از پارچه ها حساسیت دارند، دقت کنید پارچه ای که انتخاب می کنید برای خودتان یا همسرتان حساسیت زا نباشد.

برای رو تختی سعی کنید از رو تختی های طرح دار استفاده کنید تا جلوه و زیبایی خاصی را به اتاق شما بدهد.
گذاشتن چند بالشت اضافی روی تخت ضمن کمک به زیبایی دکوراسیون اتاق خواب در راحتی بیشتر هم موثر است و به بهتر قرار گرفتن کمر و پاها کمک می کند.

 در کنار تخت عروس برای زیبایی یک پاتختی بسیار شیک و با کیفیت هم قرار دهید و سعی کنید روی آن از آباژور استفاده کنید.

رنگ اتاق عروس و جهیزیه

رنگ ها چه روی دیوار، چه فرش و چه پرده نقش مهمی در طراحی اتاق بازی می کنند. رنگ های گرم اگرچه انرژی بخش هستند اما اگر به میزان زیاد استفاده شوند. می توانند به مرور زمان موجب احساسات ناخوشایند شوند. انتخاب ترکیب رنگی غلط می تواند تمام حس و حال خوب را از بین ببرد.
پیش از هرچیز به خاطر داشته باشید رنگ قسمت های مختلف دکوراسیون اتاق خواب عروس باید با هم هماهنگی داشته باشند و رنگ پرده، فرش، تخت خواب، روتختی و … باید با هم سازگار باشند.

سعی کنید از رنگ های آرامش بخش استفاده کنید تا خود و همسرتان در زمان استراحت از آرامش خاصی برخوردار شوید.

دکوری جات اتاق خواب عروس

اضافه کردن وسایل دکوری و همچنین گل و گیاه روح تازه‌ ای به اتاق می بخشد و آن را زیباتر می ‌کند. گل ها حس مثبتی به اتاق می ‌دهند و حال و هوا را عوض می کنند. گل و گیاه به علت رنگ سبز آن ها انسان را به یاد طبیعت می اندازد و این رنگ باعث میشود آرامش و حال و هوای خوب را در اتاق خواب و منزلتان داشته باشید. حتی می توانید جزئیات منزلتان را از رنگ سبز استفاده کنید. مانند: ویترین عروس، سرویس خواب عروس و یا رو تختی.

نورپردازی اتاق خواب عروس

ممکن است به اتاق خواب به فضایی برای خواب و استراحت نگاه کنید. به نورپردازی آن توجهی نکنید در صورتی که نورپردازی اتاق خواب مانند هر اتاق دیگری اهمیت زیادی دارد. اگر شما ساعت ها زمان بگذارید و اتاق خواب عروس را به زیباترین حالت ممکن بچینید ولی نورپردازی زیبا و هوشمندانه ای نداشته باشید، در کل به شما بگویم به طور کل تمام کارهایتان را زیر سوال برده اید. پس قبل از هر چیز سعی کنید نورپردازی خوبی در اتاق خواب عروس انجام دهید تا همه جزئیات بکار رفته در اتاق خواب عروس را به خوبی به نمایش گذاشته شود.

جمع بندی

مهمترین بخش هر اتاق خوابی سرویس چوب و تشک آن است که زیبایی و راحتی هر اتاق خوابی را تضمین می کند و تهیه آن حتما باید از فروشگاه مطمئن و با سابقه ای خرید شود تا از نظر کیفیت و زیبایی در بازار حرف اول را بزند به همین سبب پیشنهاد ما هیلدا چوب است.