تاثیر رنگ ها بر زندگی

تاثیر رنگ ها بر زندگی و سرویس خواب

رنگ ها اثر گذارترین بخش زندگی ما هستند، همه روحیات و زندگی ما بسته به رنگ هاست. اصلی ترین بخش دکوراسیون داخلی هر منزل یا دفتر کاری رنگ و نشاط آن مجموعه است. با انتخاب رنگ و سرویس خواب زیبا شما می توانید یک منزل زیبا و پر از آرامش داشته باشید. در ادامه به تاثیر رنگ ها بر زندگی و دکوراسیون می پردازیم.

رنگ قرمز

 اثرات روانشناختی رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی

رنگ قرمز رنگی گرما بخش و هیجان آور و خون ساز است. اگر این رنگ در دکوراسیون آشپزخانه بکار برود باعث افزایش اشتها می شود، به همین دلیل در طراحی دکوراسیون بیشتر رستوران ها و فست فودها از این رنگ استفاده می شود. باید به این نکته توجه کرد که  استفاده بیش از حد از رنگ قرمز اشتباه است و موجب خروج از حالت نرمال می شود و بهتر است بصورت ترکیبی با رنگ سفید بکار برود.

با استفاده از میز ناهار خوری و مصنوعات چوبی قرمز می توانید زیبایی درعین حال اشتها را به خانواده خود هدیه دهید.

تخت و سرویس خواب قرمز
سرویس خواب مدل سانلی

رنگ زرد

اثرات روانشناختی رنگ زرد در دکوراسیون داخلی

این رنگ نشان دهنده ی گرما، تعهد، همدردی است. این رنگ هشدارگونه فضای شاد و دوستانه را بوجود می آورد و یادگیری را افزایش می دهد. رنگ زرد برای اتاق کودک، نوجوان یا دانش آموز و یا در اکسسوری های مختلف دکوراسیون، چیدمان اتاق خواب کودک، اتاق کودک یا نوجوان، مخصوصا کودکان پیشنهاد می شود. چون این رنگ سطح یادگیری فرزندان را بیشتر می کند و توصیه می شود در فضاهای آموزشی از این رنگ زیبا به اندازه کافی استفاده شود. استفاده افراطی این رنگ در دکوراسیون داخلی اصلا پیشنهاد نمی شود، زیرا جو را به سرعت تحریک می نماید.

تخت و سرویس خواب زرد
سرویس خواب مدل آزرا

رنگ نارنجی

 اثرات روانشناختی رنگ نارنجی در اتاق خواب

کسانی که رنگ قرمز را دوست دارند اما خشونت یا انرژی زیاد آن را نمی پسندند، می توانند این رنگ را انتخاب کنند. این رنگ بسیار آرامش بخش است و حس نشاط را به افراد می دهد.  این رنگ، رنگی انرژی بخش و ایده آل برای کودکان است. رنگ نارنجی حس دوستی را بین افراد افزایش داده و باعث استحکام روابط می شود. این رنگ برای روتختی، تبلیغات تلویزیونی بسیار مفید است.

تخت و سرویس خواب نارنجی
سرویس خواب مدل 3 لاین

رنگ آبی

اثرات روانشناختی رنگ آبی در دکوراسیون داخلی

یکی از مهمترین رنگ ها در دکوراسیون داخلی  یا خارجی رنگ آبی می باشد. طراحان دکوراسیون این رنگ را بهترین رنگ در طراحی اتاق خواب می دانند، زیرا مظهر آرامش است. سرد بودن و سکون و اثر مثبتی که به همراه دارد.

سعی کنید از این رنگ در منزل یا محل کار خود کمتر استفاده کنید. مانند: کمد، شلف، کاور شوفاژ و … .

مواظب استفاده افراطی از رنگ آبی در دکوراسیون خود باشی.د زیرا استفاده بیش از حد آن باعث مشکلات عدیده ای از جمله افسردگی می شود.

سرویس خواب با دیوار آبی
سرویس خواب مدل نویان

رنگ سبز

اثرات روانشناختی رنگ سبز در زندگی

وقتی اسم رنگ سبز را می شنویم ناخودآگاه به یاد طبیعت و آرامشی که از آن می گیریم می افتیم. رنگ سبز مظهر آرامش، سرزندگی و طراوت و تازگی است. رنگ سبز به راحتی با رنگ ها ترکیب می شود و ترکیب آن با رنگ سفید بهترین رنگ برای فضاهایی مثل پذیرایی، اتاق خواب و یا محل کار است.

سعی کنید با استفاده از ست سبز در منزل خود آرامش و راحتی را بوجود آورید. مانند: میز تلوزیون، ویترین، کنسول و … .

این رنگ برای محیط کاری به شدت توصیه می شود، زیرا انرژی لازم را به کارمندان می دهد و باعث می شود که یک مدت طولانی بدون خستگی و افت انرژی به کار خود بپردازند. اما نکته ی مهمی که باید در نظر گرفته شود این است که از این رنگ نیز به عنوان تم غالب دکوراسیون استفاده نشود. رنگ سبز بهتر است که در اکسسوری های محیط استفاده شود تا اثر مطلوب خود را بگذارد.

سرویس خواب با تم سبز
سرویس خواب مدل ژکوند

رنگ بنفش

اثرات روانشناختی رنگ بنفش در دکوراسیون داخلی

این رنگ را رنگ سلطنتی می شناسند و نقش این رنگ در دکوراسیون، لوکس بودن را به ارمغان می آورد. از لحاظ علمی ثابت شده است که این رنگ باعث کم خونی می شود و گنگی را به همراه دارد. همچنین سرعت مرگ سلول های عصبی را سرعت می بخشد!

پس بهتر است خیلی کم از این رنگ استفاده کنید. فقط در جزئیاتی کوچک مانند: کاور شوفاژ، شلف، سرویس خواب و … .

توصیه ی ما این است که این رنگ را تم غالب دکوراسیون در نظر نگیرید و در صورت تمایل به استفاده از این رنگ، حداکثر در جزئیات استفاده شود.

جمع بندی

حالا با تاثیر رنگ ها بر زندگی و دکوراسیون آشنا شدیم و فهمیدیم هر رنگی بهتر است در کجای منزل یا محل کار استفاده شود. سرویس چوب محل کار و منزل شما مهمترین بخش زیبایی و تاثیر گذاری را دارد، پس بهتر است از فروشگاهی مصنوعات چوبی خود را تهیه کنید که هم کیفیت و هم طراحی زیبایی داشته باشد. پیشنهاد ما به شما فروشگاه هیلدا چوب است.