اشتباهات رایج در آشپزخانه

555

آشپزخانه قلب تپنده هر خانه ای محسوب می شود و باید قلب تپنده در بهترین مکان خانه قرار بگیرد.همانطور که می دانید کلیه خوراک و پخت و پز در آشپزخانه ها انجام می گیرد پس باید این مکان عاری از هرگونه کثیفی باشد.چون بیشتر زمان ما در آشپزخانه ها سپری می شود باید دکوراسیون آشپزخانه را طوری چیده شود که باعث خستگی و بی حوصلگی نشود در ادامه به شما آموزش می دهیم چگونه زیباترین دکوراسیون آشپزخانه را داشته باشید.

1 1 2

کابینت در آشپزخانه:


بسیاری از افراد کابینت ها را به عنوان کمد می بینند و هرچیزی که دارند سعی می کنند داخل آنها قرار دهند.و یا وقتی داخل کابینت ها پر می شود روی کابینت ها را پر از وسایل می کنند.این کار بسیار اشتباه است.کابینت فضایی است که شما ظروفتان را داخل آن قرار دهید و زیاد آنجا را شلوغ نکنید که زمانی که می خواهید ظرفی را بردارید باقی ظروفتان شکسته شود.

وسایلات بزرگ:


خیلی از افراد وسایلات بزرگی چون پلوپز و یا آبمیوه گیری و… را بر روی کابینت ها و یا اپن خود قرار می دهند.اینگونه وسایل باعث می شود علاوه بر نامرتب دیده شدن آشپزخانه باعث خواهد شد کل فضای آشپزخانه را احاظه کند. انجام این کار نمای آشپزخانه را به شدت بد می کند بخصوص اگر فضای آشپزخانه ی شما، بزرگ نیست. بهتر است همه لوازم برقی بزرگ را داخل کابینت قرار دهید.

2 2 1

یخچال ها را پر نکنید:


سعی کنید یخچال هایتان بیش از حد پر نکنید.و غذاهای مانده از شب های گذشته را بیش از حد نگه ندارید تا فضای خالی یخچال پر شود سعی کنید تا حد امکان از خرید وسایل اضافی جلوگیری کنید.

خرید شلف:


شما می توانید برای قرار دادن وسایلات اضافی از شلف استفاده کنید.شلف ها را می توانید برروی کابینت ها را قرار دهید و برخی از وسایلاتتان را داخل آن قرار دهید.و اگر می خواهید آشپزخانه تان را شلوع نکنید می توانید بر روی دیوار قرار دهید.

3 3 1

دستمال به صندلی آشپزخانه آویزان میکنید:


آشپزخانه باید مرتب تر و تمیز ترین جای خانه باشد. زمانی که شما هر چیزی را مثل دستمال ها روی صندلی آشپزخانه آویزان می کنید، قطعاً ظاهر آن به هم ریخته خواهد بود. بهتر است که چیزی روی صندلی آشپزخانه قرار نگرفته باشد و تمام دستمال ها را داخل کابینت قرار دهید.

6 6 1