ابعاد استاندارد تخت چه اندازه باید باشد؟

SM041 ARAZ 1

یکی از اساسی ترین وسایل در هر خانه ای سرویس خواب است.در زمان خرید سرویس خواب به اولین موردی که باید توجه کنید اندازه ابعاد سرویس خواب است.اگر شما جزو افراد قد بلند و درشت اندام هستید که علاوه بر ابعاد سروس خوابتان باید به محکم بودن سرویس خواب توجه ویژه داشته باشید.

اندازه سرویس خواب:

یکی از مهمترین کارهای روزمره هر انسانی خواب است که همه عوامل و سیستم بدن مربوط می شود به خواب اگر شما در شبانه روز خواب کافی نداشته باشید تمام روز اوقات خوشی نخواهید داشت به همین سبب شما باید تمام تمرکزتان را برروی خواب کافی تنظیم کنید داشتن خواب کافی مستلزم برخی موارد است یکی از این موارد داشتن فضای کافی در هنگام خواب است.شما باید زمان خرید سرویس خواب به ابعاد آن توجه کنید چون زمانی که شما فضای کافی برای خواب نداشته باشید باعث خواهد شد خواب شما به تعویق بی افتد و حتما زمان خرید به فروشنده قد و وزنتان را اطلاع دهید و به نسبت آن سرویس خوابتان را تهیه کنید.بهترین تخت خواب ها تخت های مستطیل شکل هستند که تمام بدنتان به راحتی بر روی آن قرار بگیرد و از تخت بیرون نزند ولی امروزه تخت های دایره شکل ه وارد بازار شده است که راحتی تخت های مستطیل شکل را ندارند.

ابعاد تخت خواب ها:

قبل از خرید هر نوع سرویس خوابی بهتر است اطلاعاتی در رابطه با ابعاد تخت های موجود در بازار و ابعاد تخت های استاندارد داشته باشید در هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید.

SM039 SORIN 1

ابعاد تخت یک نفره:

تخت های یک نفره همانطور که از اسمش پیداست برای یک نفر ساخته شده است و این تخت ها در انواع سایزها در بازار موجود است.تخت های یک نفره طول آنها 200 سانتی متر است و عرض آنها بین 90 ، 100 ، 120 و 140 است که شما بسته به جثه و قد طرف می توانید سایز آنرا انتخاب کنید.

ابعاد تخت دونفره:

یکی از نکات مهم در تخت های دونفره وزن و جثه دو طرف است که باید اندازه گرفته شود و به نسبت آن تخت خرید شود.تخت های دونفره دارای طول 200 سانتی متر هستند و عرض آنها متفاوت است.عرض تخت های دونفره بین 160 و 180 است.سعی کنید از تخت های با ارتفاع بلند خرید کنید که هنگام خواب هوا به راحتی در جریان باشد و نگذارد تخت شما دچار میکروب و کثیفی شود.

SM043 TEKIN 3

تخت دو نفره کوئین:

تخت های کوئین البته بر فضای خوب فضای اتاق شما را احاطه نمی کند تخت های کوئین دارای 200 سانتی متر طول و 160 سانتی متر عرض می باشند.

تخت دونفره کینگ:

اگر جزو افرادی هستید که علاقه به فضای زیادی برای خواب دارید و یا دوست دارید هنگام خواب فرزندتان در کنار شما بخوابد ولی با همین اوصاف فضای شما کم نشوند از تخت های کینگ خرید کنید.تخت های کینگ دارای طول 200 سانتی متر است و عرض آنها 180 سانتی متر است که به اصطلاح بزرگترین تخت دونفره محسوب می شود.